5 kultowych modeli męskich New Balance’ów

Istnieje znikome prawdopodobieństwo, że ktokolwiek nie słyszał o marce produkującej ulubiony model butów Steve’e Jobsa. Założony w 1906 roku, New Balance uchodzi, za jednego z najstarszych producentów obuwia.  Znana z wysokiej jakości wykonania, marka zyskała sobie rzesze wiernych fanów, zarówno wśród sportowców, jak i zwykłych zjadaczy chleba, którzy na co dzień szukają komfortu.

Pomimo tego, że brand jest obecny na rynku od wielu dekad, dopiero od niedawna zyskał prawdziwą popularność. Stało się to głównie dzięki projektom inspirowanym stylem retro. Do chwili obecnej wiele modeli jest produkowanych w założonej przed laty bostońskiej fabryce, lub w zlokalizowanym w Wielkiej Brytanii, miasteczku Flimby.

Klasyczne modele New Balance zyskały nowe życie dzięki współpracy marki z designerami kojarzonymi m.in. z Nike czy adidas. Odświeżone projekty dziś cieszą się popularnością fanów sneakerów z całego świata.

Poniżej przedstawiamy subiektywny ranking najbardziej popularnych modeli New Balance, w wersji męskiej.

Miejsce 5.

New Balance 1500

 Produkowane wyłącznie w Bostonie, mają w sobie retro linię, która została wpisana w bardziej nowoczesny design. Gruba podeszwa, przywołuje na myśl Nike Air. Logo „N” na bocznym panelu jest zauważalnie mniejsze. Uwielbiany przez fanów za swój komfort i uliczny charakter projektu.

New Balance 1500
New Balance 1500

Miejsce 4.

New Balance 998

Jest to jeden z najpopularniejszych modeli kojarzonych ze stylem retro. Charakteryzuje się umieszczonym na panelu, dużo mniejszym logo „N”. Do jego produkcji użyto wysokiej jakości zamszu i meshu. W podeszwie zainstalowano dodatkowe poduszki, by zwiększyć komfort i amortyzację. Szczyt popularności 998 osiągnął w 2013 roku, kiedy przedstawiono jego nową wersję kolorystyczną, inspirowaną 100$ banknotem, wprowadzonym do obiegu tamtego roku.

Miejsce 3.

New Balance 577

 577 wyróżnia się z całej linii bardziej opływowym kształtem. Wyjątkową cechą tego modelu jest również fakt, że wszystkie buty wyprodukowane były wyłączanie w fabryce w Flimby. Można więc liczyć na wysoką jakość.

Miejsce 2.

New Balance 574

 Jeden z najprostszych i najłatwiej dostępnych modeli, stworzony dla mas, charakteryzuje go niska cena. Dlaczego jest taki specjalny? Dał on początek New Balance retro linii. W większości przypadków 574 był produkowany w Azji, choć można również zamówić egzemplarze pochodzące z fabryki w Wielkiej Brytanii lub Bostonie.

 

Miejsce 1.

New Balance 99x Series

 Za sprawą legendy – Steve’a Jobsa i jego słabości do wygodnych butów, ten model stał się chyba symbolem „nerdy style”. Kto dziś nie pamięta prostego do granic możliwości stroju, który ten geniusz zwykł nosić: czarny golf, jeansy i właśnie… granatowe albo szare New Balance 991 Series. Ze względu na to, że model 991 dedykowany był stricte biegaczom, w żadnym stopniu nie wyróżnia się on pod względem designu. Niektórzy twierdzą, że Jobs upatrzył sobie jeden z najbrzydszych modeli do dostępnych w ofercie. Nie zmienia to jednak faktu, że buty te będą już zawsze kojarzone z silną osobowością i charyzmą założyciela Apple.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Close

Starsze posty