Jak często zmieniać buty do biegania?

Pytanie, które prędzej czy później dotyka każdego entuzjastę biegania. Odpowiedź na nie, nie jest prosta, ponieważ można wyszczególnić wiele aspektów, które będą sygnalizowały konieczność wymiany obuwia na nowe. Naturalnie każdy fan biegania jest inny i posiada odmienne potrzeby. Dodatkowo, różne modele butów zużywają się w tym samym czasie w innym stopniu i wiele zależy od tego czy były odpowiednio pielęgnowane. Zatem jak często należy zmieniać buty do biegania?

Na początku warto przyjrzeć się temu, co wpływa na zużycie butów biegowych. My wyróżniliśmy kilka czynników takich jak:

• waga biegacza,
• styl biegania,
• warunki atmosferyczne,
• miejsce uprawiania sportu,
• liczba pokonywanych kilometrów,
• częstotliwość uprawiania sportu.

Każdy amator biegania powinien przyjrzeć się sobie, zastanowić się nad swoimi upodobaniami i cechami i na tej podstawie zadecydować o zmianie obuwia. Przy biegach długodystansowych, po nierównym terenie, w nieprzyjaznych warunkach buty będą zużywały się szybciej.

Często producenci sami próbują definiować ilość kilometrów, którą powinny wytrzymać buty, są jednak bardzo ostrożni w tych działaniach. Wiele zależy od marki i modelu buta, na który się zdecydowaliśmy. Producenci zwykle określają żywotność buta na poziomie 600-800 km przebiegu, jednak trzeba pamiętać o tym, że buty startowe będą zużywały się jeszcze szybciej.

My polecamy słuchać siebie i swojego ciała. Jeśli amortyzacja butów słabnie, Twoje nogi naprawdę to odczują. Ból stóp, ścięgien czy zwyczajny brak komfortu odczuwany podczas biegu, to przesłanki do natychmiastowej zmiany obuwia.

Do kwestii zmiany obuwia biegowego należy podejść bardzo indywidualnie. Nawet jeśli przywiązaliśmy się do starego modelu, nie można przedłużać mu życia na siłę. W grę wchodzi przecież nie tylko komfort, ale też przede wszystkim zdrowie! Pasjonaci biegania różnią się miedzy sobą tak samo jak nowoczesne modele obuwia do biegania. My zamieszczamy modele, które spodobały się nam szczególnie.


buty dla biegaczy
buty do biegania NIKE
buty do joggingu
buty dla biegaczy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Close

Starsze posty