Jakie skarpetki nadają się dla biegaczy?

skarpetki dla biegaczy

Temat, który niektórych może zaskakiwać, jednak każdy fan sportu wie, że odpowiednio dobrane skarpetki do biegania co prawda nie poprawią wyników, ale pomogą w pracy stóp i zapewnią jakże ważne uczucie komfortu. Warto wiedzieć, co oferują obecni producenci znanych marek i dopasować skarpetki do swoich potrzeb.

Wyróżniliśmy kilka czynników, które należy mieć na uwadze wybierając skarpetki treningowe. Po pierwsze materiał z jakiego zostały wykonane. Tradycyjna bawełna jest wyborem, który od razu trzeba odrzucić, ze względu na długi czas w jakim wysycha. To z kolei ma negatywny wpływ na skórę i sprzyja rozwojowi bakterii. Obecnie producenci oferują skarpety np. z nowoczesnych materiałów na bazie poliestrów, które są doskonale przystosowane do pochłaniania wilgoci i zdecydowanie lepiej, niż bawełna, dopasowują się do stopy. Materiał powinien nie tylko doskonale odprowadzać wilgoć, ale być przewiewny i lekki. Jeśli już w ogóle bawełna, to tylko z domieszką specjalistycznych włókien.

Skarpeta powinna posiadać odpowiednią wyściółkę, przygotowaną tak, by pomagała w amortyzacji. Jej dostosowanie może być kwestią indywidualną dlatego warto próbować różne modele i w końcu wybrać idealny dla siebie.

Może zainteresuje Cię możliwość zakupu skarpet wyposażonych w usztywnienie stawu skokowego? Dzisiaj nie ma żadnych ograniczeń i każdy biegacz znajdzie coś dla siebie. Jeżeli Twoje stopy są wrażliwe na otarcia upewnij się, że skarpetki nie posiadają płaskich szwów, które mogą je wywoływać. A co z długością skarpet? Ważne, by nie były zbyt krótkie, ale to kwestia dosyć indywidualna.

My polecamy słuchać siebie i swojego ciała. Jeśli amortyzacja butów słabnie, Twoje nogi naprawdę to odczują. Ból stóp, ścięgien czy zwyczajny brak komfortu odczuwany podczas biegu, to przesłanki do natychmiastowej zmiany obuwia.

A co z kolorem? Poza dbałością o względy praktyczne zwróć uwagę na model, który podoba Ci się wizualnie i pasuje do butów biegowych. Z odpowiednio dobranym duetem buty-skarpety Twoje bieganie wejdzie w inny wymiar. Warto poświęcić więcej uwagi i wybrać skarpety odpowiednie dla siebie. Chcesz zobaczyć co oferują najbardziej znani producenci odzieży sportowej? Poniżej prezentujemy wybrane modele, które możecie zamówić również przez Internet w sklepach.


sportowe skarpety adidas
sportowe skarpety Nike
sportowe skarpety Nike
sportowe skarpety
sportowe skarpety
sportowe skarpety Umbro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Close

Starsze posty