Nike Revolution 5 – lekkość i amortyzacja

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych. Jest kochana przez miliony ludzi na świecie, bo nie wymaga specjalistycznego sprzętu i można zacząć uprawiać ją, dosłownie i w przenośni, „z marszu”. Jedyne, czego tak naprawdę potrzebujesz, aby zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo w czasie treningu biegowego, to odpowiednie buty. Modelem, który podbił serca biegaczy, jest Nike Revolution 5. Sprawdź, co takiego niezwykłego mają w sobie te buty i dowiedz się, że są najlepszym rozwiązaniem na asfalt.

Sportowe tradycje Nike

Nike to marka o sportowych tradycjach. Założona została w Stanach Zjednoczonych w 1964 roku. Początkowo zajmowała się dystrybucją obuwia innych marek, szybko jednak okazało się, że sukces na rynku gwarantuje nie odsprzedaż cudzych projektów, ale wprowadzanie własnych, rewolucyjnych propozycji, które zmieniają oblicze sportowego świata. Na przełomie lat 70. i 80. opracowana została i wprowadzona na rynek technologia poduszek gazowych, która okazała się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Poza tym w butach brandu stosuje się wyłącznie wysokiej jakości piankę, która wyraźnie podnosi sprężystość kroków.

Skóra potrzebuje oddychać

Buty do biegania powinny być lekkie, a cholewka przewiewna. W modelu Nike Revolution 5 zastosowano cholewkę dzianinową, przyjemnie układającą się na stopie i zapewniającą niezbędną wymianę powietrza. Stabilizującym całość wzmocnieniem są detale na pięcie, bokach oraz przy sznurowaniu butów.

Stawy potrzebują odciążenia

Podeszwa środkowa modelu Nike Revolution 5 została wykonana z lekkiej, sprężystej pianki. Ma ona za zadanie zapewnienie stopie płynnego przechodzenia z pięty na palce oraz dynamicznego wybicia. Umieszczone w niej specjalne rowki dodatkowo wspierają naturalny ruch stopy.

Ty potrzebujesz prędkości

Dobre wyniki biegowe zapewni Ci odpowiednia przyczepność, szczególnie na twardych nawierzchniach jak asfalt. O brak poślizgów dba gumowa podeszwa zewnętrzna, która poprowadzona została tak, aby nachodzić na nosek. Wyraźny bieżnik sprawia, że nawet wilgotna nawierzchnia nie jest problemem. Poza tym zastosowana guma wykazuje się dużą odpornością na ścieranie, co znacząco wydłuża żywotność butów.

Biegowy ideał

Nike Revolution 5 to buty stworzone z myślą o biegach na twardych nawierzchniach. Zapewniają komfort, a dzięki zastosowaniu solidnej, sprężystej pianki, chronią stawy przed przeciążeniami. Lekka cholewka z materiału tekstylnego pozwala skórze oddychać i chroni ją przed otarciami. Warstwa przyczepnej gumy zapewnia stabilność kroków i dynamiczny bieg. Model dostępny jest w różnych zestawieniach kolorystycznych, odpowiednich zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Minimalistyczny design sprawia, że buty świetnie prezentują się w każdym zestawieniu. Ze względu na wysoki komfort, jaki oferuje ten projekt, jest on również chętnie noszony przez ludzi, którzy nie uprawiają biegania. Model doskonale sprawdzi się więc również w codziennych, luźnych stylizacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Close

Starsze posty