Top 10 Sneakerów w filmach

Marty MC FLY NIKE

Wszystkie kobiety doskonale wiedzą w jakich butach chodziła Carrie Bradshaw, ale czy równie dobrze znamy pojawiające się w filmach sneakersy? Prawdopodobnie pamiętacie w czym biegał Forrest Gump, ale zwykle na tym nasza wiedza się kończy. Choć forma filmowej reklamy nie zawsze się udaje, modele z dzisiejszej listy na zawsze będą kojarzone z postaciami z małych i wielkich ekranów.

Nike Cortez – Forrest Gump

Jeśli masz przed oczami Nike Cortez, ale nie kojarzysz ich z kultową postacią graną przez Hanksa, masz sporo filmowych braków do nadrobienia. Forrest Gump jest jednym z tych filmów, które pomimo lat wciąż królują w rankingach 100 najlepszych produkcji wszech czasów. Model Cortez, stworzony w 1972 roku był od początku świetnym rozwiązaniem dla biegaczy i producenci filmu wykorzystali ten fakt w najlepszy możliwy sposób. Dodatkowy plus należy się również za zbliżone do oryginalnego pudełko!

Nike Terra T/C – The Goonies

Nike Terra TC – The Goonies

Choć filmowy „Chunk”, czyli Lawrence Cohen miał do zrzucenia kilka zbędnych kilogramów, nie było szans, by w najbliższej przyszłości podjął się biegania. Mimo to nie można mu odmówić dobrego gustu obuwniczego! Nike Terra T/C przyniósł światu technologię Pylon, pierwotną wersję dzisiejszej pianki Lunar. Być może doczekamy się kiedyś retro wersji Terra T/C na sklepowych półkach?

Jordan VI – Więcej szmalu

Uratowanie pełnego kiepskiej mieszanki komedii, żartów o AIDS i przemocy filmu jest zawsze nie lada wyzwaniem, jednak w tym przypadku udało się opanować sytuację. Wszystko dzięki pięknej Stacey Dash i parze białych Jordanów VI na stopach Damona Wayansa. Scena, w której wraz z bratem czekają na telefon zdecydowanie zapada w pamięć jako jedna z lepszych w tej przeciętnej produkcji.

Nike Blazers – Breakin’

Breakin Blazers

Możesz się śmiać, ale choć Blazery były już w komercyjnej sprzedaży na długo przed premierą filmu, dla międzynarodowej publiczności nie wychowanej na postaciach pokroju Georgia Garvina to właśnie Breakin’ był okazją do zapoznania się z kultowym modelem. Choć filmu nie ocenia się dziś wysoko, dla Nike był międzynarodowym przełomem.

Reebok Pump – Robin Hood: Men in Tights

Faceci w rajstopach na ogół nie przykuwają uwagi do swoich nóg obuwiem, ale skoro patrzymy już w dół, w tym filmie nie sposób przegapić kultowych dziś Pumpów Reeboka. W końcu w lesie też można zabłysnąć.

Nike Vandals – Terminator

Kiedy Kyle Reese zostaje wyrzucony z przyszłości zupełnie nagi, wie, że w tym stanie nie pokona morderczego androida. W poszukiwaniu ubrań włamuje się do centrum handlowego, zabierając po drodze że śmietnika parę czarno-srebrnych Nike Vandals. Jako że model ten nigdy nie zdawał się trafiać w gusta koszykarzy, może to właśnie ocalenie przyszłości było jego docelowym przeznaczeniem? Gdyby Kyle przeniósł się w czasie o rok później, być może zamiast Vandali ukradłby parę Nike Terminators z torby miasteczkowego gracza?

Nike Internationalist – The breakfast club

Członek klubu fizycznego, Brian Johnson, być może był kujonem w swojej ekipie, ale za to kujonem z najlepszym w paczce stylem. Jego obuwniczy gust był godny ulicznego szacunku. Nike Internationalist wyprzedziły starych ulubieńców, jak choćby Nike Waffle Trainers, a nasz ultrainteligentny przyjaciel nosi je z klasą. W filmie można również dopatrzeć się kolejnego modelu – Nike Fortress Hi. To dopiero przypadek!

Nike Dunk Low – The witches of Eastwick

Diabeł nosił Dunki. Ten przypadek jest obiektem dyskusji, gdyż ujęcia butów nie są tu zbyt wyraźne, jednak wygląda na to, że Jack Nicholson pojawia się w filmie w Goldenrod Dunk Lows (lub Michigans, zależy jak na to spojrzeć) podczas sceny na korcie tenisowym. Choć są one częścią jego tandetnego stroju szatana, na fanach sneakersów na pewno zrobią wrażenie.

Nike Bruin – Back to the future

film back to the future 1985 marty_mcflynike_bruins

Postać Marty’ego McFly’a, kultowej persony lat osiemdziesiątych, prezentuje widzom model Nike, który już na zawsze będzie się nam kojarzył z Powrotem do Przyszłości. Nike Bruin stają się motywem reprezentującym czasy Martiego, a ich pojawienie się w kolejnej edycji filmu tylko potwierdza ich ponadczasowość. To chwalebny moment lokowania produktu.

Nike Air Trainer III – Batman

Gdy twoja marka produkuje buty Batmana, wiesz, że osiągnąłeś wszystko. Strój Batmana zszokował kilku purytan podczas premiery filmu w wersji Tima Burtona – jego nowy, kuloodporny strój uzupełniony został parą specjalnie zaprojektowanych Nike Air Trainer III (zwanych wcześniej Air Trainer SC). Nam się podoba.

Lokowanie produktu to nie wymysł branży z ostatnich kilku lat, a proces przewijający się od bardzo dawna. Jak widać, producenci sneakersów wiedzą jak wykorzystać potencjał filmu w celach reklamowych. Czasami tylko obuwie pomaga zapamiętać film. To dopiero osiągnięcie!

zdjęcia: complex.com, KJAMS Radio, filmgarb.com, internetinnovators.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Close

Starsze posty

Przeczytaj poprzedni wpis:
buty-do-biegania-air-vapormax-flyknit
Buty do biegania Nike 2017

Wiosna w końcu zagościła u nas na dobre, a ulice, parki i stadiony miejskie wypełniły się wielbicielami biegania. Kusi cię, by do nich dołączyć, ale martwi cię brak odpowiednich butów?...

Zamknij