Wkładki do butów dla biegaczy

Marki sportowe prześcigają się w tworzeniu coraz lepiej zamortyzowanych biegówek. Mimo to ogromną popularnością cieszą się również wkładki do butów dla biegaczy. Sprawdzamy, w czym mogą nam pomóc i dlaczego warto w nie zainwestować.

Dbamy o stopy

Bieganie to specyficzny sport, szczególnie jeśli trenujesz je w terenie i nie odpuszczasz nawet wtedy, gdy na dworze robi się zimno, ślisko i mokro. Wybór odpowiednich butów jest kluczowy dla uchronienia się przed kontuzjami, bólami stawów czy brakiem wygody podczas stawiania kolejnych kroków. Jednak poza systemami, które brandy umieszczają w podeszwach naszych butów przydatne może się okazać coś jeszcze, a mianowicie wkładka. Jakie rodzaje znajdziemy na rynku?

wkladki-do-butow

Wkładki do butów dla biegaczy

Okazuje się, że nawet przy wsparciu solidnej konstrukcji naszych butów, nasze stopy mogą cierpieć. Stopy znakomitej większości ludzi, którzy biegają, przy lądowaniu wykrzywiają się na zewnątrz lub do wewnątrz, a to prosta droga do kontuzji stawów. Większość producentów obuwia biegowego nie bierze pod uwagę układu podeszwy naszej stopy. Aby to udowodnić wystarczy wyjąć ze swoich biegówek wkładkę, która najprawdopodobniej okaże się zupełnie płaska! Nie trzeba iść do lekarza, by sprawdzić, że nasza stopa ma charakterystyczny kształt i wysokość podbicia. Co ciekawe, nie ma też drugiej takiej samej stopy jak nasza i powinno być to brane pod uwagę przy projektowaniu butów biegowych. Jednak trudno byłoby szyć je na wymiar, dlatego genialnym rozwiązaniem problemu są wkładki!

Jak to działa?

wkladki-do-butow-dla-biegaczy

Specjalistyczne wkładki wyróżniają kilka różnych profilowań. W sklepach znajdziesz każdy możliwy rodzaj – dla niskich i wyższych podbić. Taka wkładka idealnie odwzorowuje łuk naszej stopy, dzięki czemu but staje się perfekcyjnie dopasowany. Zarówno przy odbiciu, jak i lądowaniu, nie ma mowy o wykrzywieniu stopy, ponieważ miejsce podbicia jest wypełnione reagującą na nasz ruch wkładką 3D. Jeśli chcemy zapewnić sobie jeszcze większy komfort biegania i, co najważniejsze, poczucie bezpieczeństwa przy każdym postawionym kroku, naprawdę warto zainwestować w takie wkładki.

Dobre buty biegowe to dopiero połowa sukcesu. Jeśli kochasz ten sport, ale mimo posiadania butów w zaawansowanej technologii odczuwasz dyskomfort albo boisz się kontuzji, zastanów się nad kupnem specjalistycznych wkładek. Wydatek z pewnością zaowocuje wzmocnioną efektywnością i dobrym zdrowiem o każdej porze roku! Warto zrobić to dla swoich stóp i stawów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Close

Starsze posty